Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów, z których mogą Państwo skorzystać w gabinecie rehabilitacji i masażu w Sosnowcu – Stanmedica.

 

 • Masaż leczniczy

  Masaż leczniczy stosowany jest w celu wspomagania leczenia lub jako samodzielna metoda terapeutyczna niwelująca negatywne skutki choroby i powodująca regenerację zaatakowanych chorobą części ciała.

   

  Wykorzystywany jest bezpośrednio w miejscach występowania objawów (np. odcinki kręgosłupa, stawy, mięśnie) lub bardziej globalnie (całe ciało). Oddziałując na poszczególne układy oraz narządy wpływa zbawczo na cały organizm zwiększając jego odporność.

  Warto też zapamiętać, iż w przypadkach, w których masaż nie może być wykonany bezpośrednio np. na chorej, unieruchomionej kończynie ( opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne, oparzenia) stosuje się często masaż kontralateralny, który poprzez skrzyżowanie naczynio-ruchowych odruchów fizjologicznych przenosi efekt terapeutyczny z kończyny masowanej na chorą.

  Masaż Sosnowiec – profesjonalne usługi w Twoim mieście.

  Sprawdź cennik
 • Masaż relaksacyjny

  Masaż relaksacyjny to rodzaj terapii dotykiem, podczas której w pierwszej kolejności pozbywamy się poczucia osłabienia, przemęczenia i bezsilności wobec mechanizmów dnia codziennego, które często zwane „trybem życia” zabierają nam radość i chęci do robienia tego wszystkiego, na co normalnie powinniśmy mieć ochotę.

   

  Masaż relaksacyjny uwalnia ciało od punktowych napięć, sztywności, bloków i boleści, które kumulując się, często ograniczają życie prawie każdego, czynnego zawodowo i społecznie, człowieka. Warto jednak pamiętać, że pomimo efektywnego działania na konkretnym odcinku ciała, masaż relaksacyjny obdarowuje organizm także skutkiem ubocznym, w postaci pozytywnego oddziaływania na cały ustrój. Powoduje takie reakcje, które regulują pracę wszystkich narządów wewnętrznych, poprawiają działanie układu immunologicznego, oddechowego, nerwowego i krwionośnego oraz wspomagają funkcje motoryczne.

  Sprawdź cennik
 • Masaż (drenaż) limfatyczny

  Jest to forma masażu znajdująca zastosowanie w przypadkach, w których występują obrzęki lub wysięki. Najczęstszymi powodami do jego stosowania są wskazania zdrowotne i kosmetyczne.

   

  Do najważniejszych i najpopularniejszych wskazań należą:

  • likwidacja uczucia ciężkości, zmęczenia nóg
  • cellulit
  • przygotowanie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
  • oczyszczanie i stymulowanie skóry w obrębie twarzy i szyi
  • obrzęki pourazowe
  • obrzęki limfatyczne spowodowane chorobami układu chłonnego
  • likwidacja obrzęków i profilaktyka przeciwobrzękowa po mastektomii
  • obrzęki limfatyczne i powiększenie węzłów chłonnych po chorobach zakaźnych
  • obrzęki spowodowane resekcją części układu chłonnego w przebiegu chorób nowotworowych
  Sprawdź cennik
 • Masaż modelujący

  Masaż modelujący zawiera w sobie techniki masażu odchudzającego i antycellulitowego. Dla zwiększenia efektywności zabiegu stosuje się także drenaż limfatyczny oraz masaż izometryczny, który doskonale pobudza przemianę materii w organizmie.

   

  Oprócz skutecznego rozbijania tkanki tłuszczowej, techniki te usuwają z organizmu toksyny oraz poprawiają ukrwienie i elastyczność skóry i mięśni. Masaż modelujący wykonywany jest najczęściej w celu ujędrniania okolic ud, bioder i pośladków. Warto pamiętać, że najlepsze efekty w redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, uzyskuje się poprzez połączenie serii masaży z odpowiednim treningiem fizycznym oraz dietą.

  Sprawdź cennik
 • Masaż sportowy

  W zależności od aktualnych potrzeb, masaż sportowy spełnia trzy podstawowe funkcje: rozgrzewa, regeneruje lub leczy.

   

  Ze względu na znaczne obciążenia fizyczne, każda z nich odgrywa ważną rolę w procesach przygotowawczych lub powysiłkowych. Najczęściej z tego rodzaju zabiegów korzystają zawodowi sportowcy, jednakże ze względu na popularyzację zdrowego trybu życia oraz szeroki dostęp do ośrodków i coraz nowych dyscyplin sportowych korzystają z niego także przedstawiciele praktycznie wszystkich grup zawodowych.

  Pamiętaj więc, że jeśli planujesz swój debiut w maratonie, amatorskich wyścigach rowerowych, systematycznie uczęszczasz na siłownie lub aerobik, masaż sportowy może ci się przydać, zarówno przed jak i po wysiłku fizycznym.

  Sprawdź cennik
 • Masaż w pracy

  To oferta skierowana dla osób chcących szybko zregenerować swoje obolałe ciało w miejscu pracy

   

  Najczęściej korzystają z niej pracownicy biurowi spędzający znaczną część dnia w nienaturalnych pozycjach przy komputerze – 80% z nich uskarża się na znaczny, przewlekły dyskomfort okolic pleców. Długotrwałe napięcie mięśni kręgosłupa szyjnego i ramion powoduje dolegliwości, które nie tylko przysparzają bólu karku, głowy czy drętwienia rąk i nóg, ale także wpływają negatywnie na efekty pracy. W rezultacie takiego stanu rzeczy, dochodzi do dekoncentracji i poważnego „spadku mocy”, które po powrocie do domu nie koniecznie ustępują. Work Site to 10-15 minutowy uciskowy masaż, wykonywany w ubraniu w miejscu pracy, bez użycia jakichkolwiek środków poślizgowych. Dzięki niemu jesteś w stanie zrelaksować się w czasie krótkiej przerwy i pozyskać energię do pracy na długie godziny a po powrocie do domu zdziwić się, że bezwładne opadnięcie na kanapę nie jest jedyną czynnością na jaką cię stać.

  Jeśli jesteś właścicielem jednoosobowej firmy lub przedsiębiorcą zatrudniającym dwie bądź dwieście osób, pomyśl o skutecznej, szybkiej metodzie na podniesienie wydajności pracy oraz spotęgowanie własnej satysfakcji z rosnącej liczby zadowolonych pracowników.

  Korzyści masażu biurowego:

  • eliminuje sztywność i napięcie mięśni, które powstają wskutek długotrwałej pracy przy biurku
  • łagodzi bóle górnych i dolnych partii pleców wynikające z zajmowania jednostajnej pozycji siedzącej
  • w ciągu zaledwie kilkunastu minut można odczuć odprężenie i relaks, co wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu
  • poprawia koncentrację i zwiększa energię do pracy
  • redukuje stres

  Dojazd na teren takich miast jak: Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź – gratis.

   Dodatkowo, w ramach masażu w pracy bezpłatne porady dotyczące profilaktyki chorób kręgosłupa!

  Jeżeli są Państwo zainteresowani sesjami dłuższymi niż 3 godziny, zapraszamy do kontaktu pod nr 539 928 333 lub na www.masazwpracy.pl

  STANMEDICA_14_007A_075

  Sprawdź ofertę
 • Godziny przyjęć

  • Wizyty w gabinecie Wt - Pt:
   10:00 - 17:30
  • Wizyty domowe Pn - Pt:
   8:00 - 18:00
  • Prosimy o wcześniejszą telefoniczną rejestrację wizyt

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do rezerwacji wizyt od poniedziałku do piątku. Zadzwoń bądź napisz - umówimy się na zabieg lub konsultację