Podstawową w korzystaniu z zabiegów masażu jest określenie celu, jaki chcą osiągnąć pacjent/klient oraz terapeuta. Ze względu na mnogość i różnorodność rodzajów masażu oraz stosowanych w nich technik, warto zastanowić się nad tą, z pozoru tylko, oczywistą kwestią. Osoby, które mają już pewne doświadczenia w tym zakresie, o wiele łatwiej radzą sobie w doborze odpowiedniego specjalisty, ośrodka zdrowia, klubu sportowego, instytutów urody lub hoteli oferujących usługi typu spa. Na pierwszy rzut oka nietrudno jest bowiem wybrać i dopasować obiekt świadczący usługi z danej kategorii do naszych indywidualnych potrzeb. Warto jednak zauważyć, że w przypadku mniejszego rozeznania nt. swoich własnych potrzeb, pomocną może się okazać wizyta u doświadczonego fizjoterapeuty. Znaki zapytania dotyczące przewlekłego dyskomfortu psychofizycznego, które od pierwszego pojawienia się, potrafią nie znikać przez długie miesiące, a nawet lata, sugerują usilną potrzebę znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak radzić sobie z bólami, przeciążeniami czy powracającym stresem?

Jeśli znajdujecie się w grupie osób nieposiadających odpowiedniej wiedzy jak relaksować swoje ciało lub nie jesteście jeszcze stałymi bywalcami poradni medycznych (świadczących masowe ale ograniczone usługi masażu leczniczego dopasowanego do danej jednostki chorobowej) warto zrobić pierwszy krok ku temu, aby poznać potrzeby swojego ciała, tak by „powłoka” w której żyjecie 24 godziny na dobę nie stawała się dla Was coraz ciaśniejszą klatką.

Wizyta w gabinecie STANMEDICA, to nie tylko możliwość skorzystania z usług rehabilitacji czy różnych form masażu, ale przede wszystkim gwarancja rozmowy i analizy tego wszystkiego co dzieje się z Waszym ciałem pod wpływem całej plejady cywilizacyjnych przeciążeń, jakim współczesny człowiek ulega każdego dnia. To także możliwość rozpoznania zapotrzebowania na konkretne typy i techniki zabiegowe w odpowiednich dawkach, i przedziałach czasowych. To przede wszystkim zaspokojenie deficytu wiedzy np. nt. tego z jakiego rodzaju masażu skorzystać: leczniczego czy relaksacyjnego?

Jeśli początek zwyczajowej wizyty, fizjoterapeuta rozpoczyna od rozmowy nt. Waszego stanu zdrowia, to robi to po to, aby umiejętnie dostosować dostępne metody i środki tak, aby w jak największym stopniu pomóc Wam w pozbyciu się systematycznie powracających dolegliwości. Bardzo często, oprócz pacjentów z jasno określonymi potrzebami, zgłaszają się do nas osoby, które chciałyby dowiedzieć się jaki rodzaj zabiegów najlepiej wykorzystać w ich przypadku. Dzięki szczerej, swobodnej i relaksacyjnej rozmowie, a także odpowiedniemu krótkiemu i całkowicie bezbolesnemu badaniu istniejących na ciele napięć, jesteśmy w stanie dopasować nie tylko odpowiednie techniki i rodzaje masażu, ale także umiejętnie je ze sobą łączyć tak, aby to co przynosi efekty terapeutyczne oferowało jednocześnie odpowiednie doznania relaksacyjne. Na życzenie każdego z Was objaśniamy proporcje stosowanych bodźców, ewentualną konieczność przeprowadzenia leczniczych serii zabiegowych lub proporcjonalną do indywidualnych potrzeb częstotliwość wizyt relaksacyjnych (np. co kilkutygodniową).

Muzyka, olejki zapachowe i rozgrzewające, stymulowanie bądź hamowanie reakcji organizmu, uciski mocniejsze lub słabsze, głaskanie, rozcieranie, wibracja czy oklepywanie, skupianie się np. na jednym fragmencie ciała lub na całości, poczucie wygody i bezpieczeństwa; te wszystkie i wiele innych cech charakteryzują w pewnym stopniu masaże relaksacyjne i lecznicze.

Kluczową jednak wydaje się konieczność określenia swoich własnych preferencji i realnych potrzeb organizmu, tak aby ciało najpierw biomechanicznie dostroić (pozbywając się długotrwałych i powracjących napieć), a potem czerpać z całej plejady masaży głęboko relaksujących w takiej częstotliwości jaką sami dla siebie określicie „idealną”.

 

Zapraszamy serdecznie do gabinetu rehabilitacji i masażu STANMEDICA. Wizyty w domu lub w Poradni Lekarskiej „Medicus”, Sosnowiec ul. Jagiellońska 11A, 41-200 Sosnowiec, tel. 539 928 333. Pamiętaj: Równowaga osiągnięta początkową serią zabiegów leczniczych, może korzystnie wydłużyć czas pomiędzy kolejno planowanymi wizytami relaksacyjnymi, przeistaczając je w jedne z piękniejszych i przyjemniejszych okazjonalnych rytuałów. Dzięki temu to Ty (a nie ktoś inny) możesz decydować o tym jak często i jak długo będziesz oddawać się tej przyjemności – by codzienność kojarzyła się jedynie z „niezakłócaną lekkością bytu“.